fbpx

Chuť žiť

 

Sebaakceptácia, tlak okolia aj vplyv sociálnych sietí. O čom sme sa rozprávali #BEZ FILTRA?

BEZ FILTRA 2

Sme presvedčení o tom, že o aktuálnych témach duševného zdravia mladých musíme hovoriť – a to úprimne, otvorene a bez pretvárky a prikrášlení.
Aj preto sme sa po prvom úspešnom ročníku podujatia BEZ FILTRA vrátili, tentokrát s novými rečníkmi a novými témami zo sveta mladých ľudí:

  • ako akceptovať sám seba aj vo chvíľach, keď sa cítime „pod psa“
  • prečo nie je hanba ukázať slabosť
  • ako dokáže terapia pomôcť spracovať veľké bôle a traumu
  • ako to vlastne vyzerá, keď „sa mi asi niečo deje“

Podujatie odštartovala zakladateľka Chuť žiť  Valentína Sedileková, ktorá pri príležitosti Svetového dňa PPP (2.6.) zdôraznila, že liečba z tohto ochorenia vyžaduje komplexnú starostlivosť celého tímu odborníkov. Nestačí „len sa najesť“.

Vypočuli sme si silné príbehy 4 ľudí:

youtuber a influencer Peter „Explo“ Altof, podcasterka a online content creator-ka Petra Dzvoníková „Petush“, autorka projektu „som bohyňa“ Ema Müller a speváčka Katarína Koščová hovorili o svojej ceste k akceptácii seba, nájdení bezpečia vo vzťahoch, o tom, že vyhľadať odbornú pomoc nie je hanba, o živote s duševným ochorením, ale aj o nádeji v uzdravenie.

Celým podujatím nás sprevádzala moderátorka Becca. Záznam z podujatia:

Podujatie realizovali v spolupráci so neziskovou organizáciou Nevypust Duši a vďaka podpore Európskej komisie z programu Erasmus+, projekt „PPPrevencia“ s číslom: 2022-3-SK02-KA210-YOU-000095111. Podujatie podporili: Nadácia Tesco, DM drogéria, GymBeam, Agentúra Slovak & Friends

chutzit

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore