fbpx

Chuť žiť

 
zdrave limity

Poznáš svoje zdravé limity? Sprav si test a zisti, či si na hranici PPP

V dnešnej dobe zameranej na výkon a výzor máme tendenciu posúvať naše limity na úkor zdravia. Často to začína malými, na prvý pohľad neškodnými znakmi, ako napríklad nervozita z vynechaného tréningu či výčitky po zjedenej sladkosti. Ak si však týchto signálov nie sme vedomí a hranice svojho tela a psychiky tlačíme stále ďalej,  môžeme sa […]

Poznáš svoje zdravé limity? Sprav si test a zisti, či si na hranici PPP Read More »

Odborníčky z Chuť žiť upozorňujú, že diéty zvyšujú riziko vzniku porúch príjmu potravy až 5-krát. V ich liečbe je dôležitá aj pomoc nutričného špecialistu

Body shaming je forma šikany, ktorej cieľom je ublížiť ti. Urážlivé komentáre nemusíš
v tichosti trpieť, ak máš silu brániť sa, neváhaj dať stopku body shamingu a POSTAV SA ZA SEBA.

Odborníčky z Chuť žiť upozorňujú, že diéty zvyšujú riziko vzniku porúch príjmu potravy až 5-krát. V ich liečbe je dôležitá aj pomoc nutričného špecialistu Read More »

chutzit

Hľadáme nových kolegov a kolegyne

Sme tím odborníčok z rôznych profesií, ľudí s osobnou skúsenosťou, nadšencov z nezisku a ľudí, ktorým sa téma duševného zdravia a porúch príjmu potravy stala srdcovou. Chceme, aby bola pomoc a podpora pre ľudí a rodiny s poruchami príjmu potravy kvalitná, dostupná, inovatívna a proklientská. Pri našej práci sa držíme hodnôt pravdivo, láskavo a užitočne.

Hľadáme nových kolegov a kolegyne Read More »

komplex menejcennosti

Komplex menejcennosti sa týka viac ľudí, ako si myslíte. Ako si všimnúť prejavy?

Komplex menejcennosti a jeho prejavy sú často na prvý pohľad neviditeľné a prehliadané, majú však nezanedbadeľný vplyv na celkovú kvalitu života a vzťahy jednotlivca. V tomto článku sa pozrieme na to, ako môžeme rozpoznať prejavy komplexu menejcennosti, ktorý môže ovplyvňovať mnoho aspektov života.

Komplex menejcennosti sa týka viac ľudí, ako si myslíte. Ako si všimnúť prejavy? Read More »

podozrenie na PPP

Ako citlivo povedať blízkemu, že máme uňho podpozrenie na PPP?

9 z 10 ľudí s negatívnym body image sú ochotní ohroziť svoje zdravie pre dosiahnutie svojej ideálnej postavy. Ak ste si u svojho blízkeho všimli signály, ktoré naznačujú, že by mohol mať narušený vzťah k jedlu, či dokonca poruchu príjmu potravy a radi by ste sa o tom s ním porozprávali, prinášame vám pár tipov, ako túto tému citlivo otvoriť. 

Ako citlivo povedať blízkemu, že máme uňho podpozrenie na PPP? Read More »

peer konzultant

Od vlastnej choroby k pomoci druhým: peer konzultantka Zuzana Čižmárová

Vnímame, že okrem odbornej pomoci je potrebná aj ľudská podpora, motivácia, nádej a zdieľanie spoločnej skúsenosti s chorobou s človekom, ktorý si tým taktiež prešiel. Preto sme do našich programov pomoci zaradili peer konzultantov, ktorí sú veľmi prínosným doplnením v liečbe, nakoľko ich rôznorodé príbehy a skúsenosti sú dôkazom, že z PPP je možné sa uzdraviť. A práve Zuzka Čižmárová patrí medzi naše peer konzultantky, v tomto článku by sme vám radi Zuzku predstavili a priblížili jej prácu.

Od vlastnej choroby k pomoci druhým: peer konzultantka Zuzana Čižmárová Read More »

Prinášame aktualizovaný program prevencie PPP

Od vzniku Komplexného programu prevencie porúch príjmu potravy (PPP) sme si od marca 2022 systematicky zisťovali spätnú väzbu – a to ako od facilitátorov a facilitátoriek, tak od zúčastnených žiakov a žiačiek. Tieto spätné väzby sme vyhodnotili pretavili do novo publikovanej, aktualizovanej  Metodiky práce s Komplexným programom prevencie PPP.  Aktualizovaná metodika spolu s potrebnými informáciami

Prinášame aktualizovaný program prevencie PPP Read More »

Návrat hore