fbpx

Chuť žiť

 
chutzit

Hľadáme nových kolegov a kolegyne

Sme tím odborníčok z rôznych profesií, ľudí s osobnou skúsenosťou, nadšencov z nezisku a ľudí, ktorým sa téma duševného zdravia a porúch príjmu potravy stala srdcovou. Chceme, aby bola pomoc a podpora pre ľudí a rodiny s poruchami príjmu potravy kvalitná, dostupná, inovatívna a proklientská. Pri našej práci sa držíme hodnôt pravdivo, láskavo a užitočne.

Hľadáme nových kolegov a kolegyne Read More »

komplex menejcennosti

Komplex menejcennosti sa týka viac ľudí, ako si myslíte. Ako si všimnúť prejavy?

Komplex menejcennosti a jeho prejavy sú často na prvý pohľad neviditeľné a prehliadané, majú však nezanedbadeľný vplyv na celkovú kvalitu života a vzťahy jednotlivca. V tomto článku sa pozrieme na to, ako môžeme rozpoznať prejavy komplexu menejcennosti, ktorý môže ovplyvňovať mnoho aspektov života.

Komplex menejcennosti sa týka viac ľudí, ako si myslíte. Ako si všimnúť prejavy? Read More »

podozrenie na PPP

Ako citlivo povedať blízkemu, že máme uňho podpozrenie na PPP?

9 z 10 ľudí s negatívnym body image sú ochotní ohroziť svoje zdravie pre dosiahnutie svojej ideálnej postavy. Ak ste si u svojho blízkeho všimli signály, ktoré naznačujú, že by mohol mať narušený vzťah k jedlu, či dokonca poruchu príjmu potravy a radi by ste sa o tom s ním porozprávali, prinášame vám pár tipov, ako túto tému citlivo otvoriť. 

Ako citlivo povedať blízkemu, že máme uňho podpozrenie na PPP? Read More »

peer konzultant

Od vlastnej choroby k pomoci druhým: peer konzultantka Zuzana Čižmárová

Vnímame, že okrem odbornej pomoci je potrebná aj ľudská podpora, motivácia, nádej a zdieľanie spoločnej skúsenosti s chorobou s človekom, ktorý si tým taktiež prešiel. Preto sme do našich programov pomoci zaradili peer konzultantov, ktorí sú veľmi prínosným doplnením v liečbe, nakoľko ich rôznorodé príbehy a skúsenosti sú dôkazom, že z PPP je možné sa uzdraviť. A práve Zuzka Čižmárová patrí medzi naše peer konzultantky, v tomto článku by sme vám radi Zuzku predstavili a priblížili jej prácu.

Od vlastnej choroby k pomoci druhým: peer konzultantka Zuzana Čižmárová Read More »

Prinášame aktualizovaný program prevencie PPP

Od vzniku Komplexného programu prevencie porúch príjmu potravy (PPP) sme si od marca 2022 systematicky zisťovali spätnú väzbu – a to ako od facilitátorov a facilitátoriek, tak od zúčastnených žiakov a žiačiek. Tieto spätné väzby sme vyhodnotili pretavili do novo publikovanej, aktualizovanej  Metodiky práce s Komplexným programom prevencie PPP.  Aktualizovaná metodika spolu s potrebnými informáciami

Prinášame aktualizovaný program prevencie PPP Read More »

Bezplatné školenie v Košiciach a Žiline: Prevencia a včasná intervencia PPP v školskom prostredí

Prostredie škôl a ich zamestnanci môže zohrávať dôležitú rolu pri prevencii, vzniku PPP aj pri včasnom záchyte tohto ochorenia. Preto sme pripravili bezplatné školenie Prevencia a včasná intervencia PPP v školskom prostredí. Školenie je vystavané prakticky, aby posilnilo komunikačné zručnosti a kompetencie pomáhajúcich profesionálov a profesionálok pracujúcich v školskom prostredí, a komplexne, aby pokrylo tematiku

Bezplatné školenie v Košiciach a Žiline: Prevencia a včasná intervencia PPP v školskom prostredí Read More »

Chceli by ste lepšie porozumieť svojim klientom s PPP? Vydali sme 2 metodické príručky pre odborníkov a odborníčky!

Keď sa na psychológa, nutričnú špecialistku či pracovníka s mládežou obráti dieťa (alebo dospelý) s poruchami príjmu potravy (PPP), je dôležité, aby mu bola poskytnuté porozumenie, citlivá komunikácia a vhodná intervencia. Neznalosť problematiky a s tým spojené stigmatizujúce, zľahčujúce alebo nevhodné intervencie môžu pôsobiť ako bariéra na ceste k pomoci.  Aby sme psychológom a psychologičkám

Chceli by ste lepšie porozumieť svojim klientom s PPP? Vydali sme 2 metodické príručky pre odborníkov a odborníčky! Read More »

Návrat hore