fbpx

Prevenčný program

Šíriť prevenciu v oblasti porúch príjmu potravy je pre nás kľúčové. Naše workshopy sú adresované študentom druhého stupňa základných škôl a stredoškolákom. Ich obsah je interaktívny, vypracovaný aj vedený odborníkmi.

Čo workshopy obsahujú?

Workshopy naživo

 • facilitujú 3 ľudia – človek s osobnou skúsenosťou, psychologička, nutričná špecialistka
 • trvanie: 90 minút
 • obsah:
 • skutočný príbeh človeka s poruchami príjmu potravy a všeobecné informácie o tomto ochorení
 • interaktívne cvičenia so psychológom, vysvetlenie psychopatológie ochorenia, informácie o tom, ako ochorenie vypozorovať a ako človeku s poruchami príjmu potravy pomôcť

 • informácie o zdravej výžive a hmotnosti

Workshopy online

 • balíček 5 videí (1 video má 10 minút) na rôzne témy
 • tutoriál pre učiteľov spolu s manuálom, ako s balíčkom pracovať (aktivity, vedenie diskusie, výstupy)
 • workshopy facilituje učiteľ sám
 • obsah:
 • skutočný príbeh človeka s poruchami príjmu potravy
 • prevencia a pomoc v oblasti porúch príjmu potravy
 • základy zdravého stravovania
 • idealizácia štíhlosti a kritické myslenie na soc. sieťach
 • bodyshaming

Máte záujem?

Online prevenčný program je k dispozícii. Pre viac informácií napíšte na kontakt@chutzit.sk

O programe prevencie sa viac dočítate TU

Kapacitu osobných workshopov máme v súčasnosti naplnenú. Ak máte záujem, vyplňte prosím registračný formulár vyššie.

Referencie:

Static overlay

"Skvelý, ľudský prístup. Výborná komunikácia. Obrovská podpora od nutričnej špecialistky."

Static overlay

"Postupne sa zbavujem svojej bolesti. Som vďačná, že som bola konečne edukovaná, a pomaly pracujem s informáciou, že nie som neschopná, nemám slabú vôľu a začínam si prejavovať viac súcitu a lásky. Hlavne som rada za zoznámenie sa s ostatnými dievčatami, to mi veľmi pomohlo. Neskutočne si vážim a som šťastná, že ste. Dávate mi nádej, že sa raz uzdravím. Aj vďaka Vám všetkým som pochopila, že e trpím PPP, a prestala som sa týrať dietovaním, nátlakom a ubíjaním sa, že nie som a nikdy nebudem dosť dobrá."

Static overlay

"Pani psychologička rozumela, o čom rozprávam, veľa počúvala, neodsudzovala, povzbudzovala ma v tom "mojom". Ja som bola spokojná, nie je vec na zlepšovanie. Pani psychologička sa super orientuje v tematike, má prehľad, aj nadhľad, vie vycítiť z človeka, o čo hlbšie tam vlastne ide. Cením si flexibilitu a okamžité reagovanie na mojich milión tém na každom stretnutí. Tiež si cením vytvorenie bezpečného priestoru a príjemného vzťahu klient-psychológ :-)"

Static overlay

"Potrebovala som konzultáciu s človekom, ktorý presne vie o čom hovorím, a to som našla. Nutricionistka mi presne nastavila zrkadlo a reálne pomenovala problém, vysvetlila mi prečo a čo to spôsobuje, ako to riešiť ,a opísala jednotlivé situácie spojené s problémom prejedania sa. Je to veľká pomoc a na začiatok mi to pomohlo otvoriť oči."

Static overlay

"To, akým spôsobom ste uchopili túto problematiku, je neskutočne úžasné. Ja nemám slov, čo všetko a aké všetky informácie možno na Vašej stránke a celkovo u Vás nájsť, tá pomoc, ktorú poskytujete, je neskutočná. Som šťastná za všetky dievčatá a chlapcov, rodičov, príbuzných, partnerov, partnerky atd., ktorí vďaka Vám môžu nájsť ozaj odbornú vecnú a vysoko profesionálnu i zároveň priateľskú pomoc a prístup. Ste neskutoční, všetci, ktorí sa podieľate na chode vášho združenia."

Static overlay

"To, čo robíte, je... nepopísateľné, slová asi nevyjadria ten pocit... je to skvelé, že sa tomuto venujete, že ste to zobrali do vlastných rúk. Nájdem u vás prijatie a pocit bezpečia, nech hovorím o čomkoľvek. Pomáhate v nás, ľuďoch s PPP, zobudiť túžbu žiť 🙂 "

previous arrow
next arrow

Ako to prebiehalo :

prevencne-programy-chut-zit
Scroll to Top