fbpx

Chuť žiť

 

Chceli by ste lepšie porozumieť svojim klientom s PPP? Vydali sme 2 metodické príručky pre odborníkov a odborníčky!

Keď sa na psychológa, nutričnú špecialistku či pracovníka s mládežou obráti dieťa (alebo dospelý) s poruchami príjmu potravy (PPP), je dôležité, aby mu bola poskytnuté porozumenie, citlivá komunikácia a vhodná intervencia. Neznalosť problematiky a s tým spojené stigmatizujúce, zľahčujúce alebo nevhodné intervencie môžu pôsobiť ako bariéra na ceste k pomoci. 

Aby sme psychológom a psychologičkám a nutričným špecialistom a špecialistkám, ktoré pracujú v poradenskej sfére, priblížili prácu s ľuďmi s PPP, publikovali sme 2 metodické príručky. Príručky prinášajú základný vhľad do problematiky porúch príjmu potravy v psychologickom a nutričnom poradenstve. Text obsahuje odborné informácie, ale aj naše poznatky z praxe.

Čo nájdete v príručkach?

    • komplexné informácie o poruchách príjmu potravy a ich liečbe (aktuálne štatistiky, symptómy, vznik, diagnostický-crossover, formy liečby, farmakoterapia, najčastejšie komorbidity…)
    • aspekty práce psychológa/nutričného špecialistu v liečbe PPP (strach a obavy pri práci s klientmi s PPP, limity amulantnej pomoci, význam multidisciplinárneho prístupu, riziko paralelného procesu, odporúčania k psychohygiene)
    • témy a proces psychologického/nutričného poradenstva (usmernenie ku komunikácii, nutričná diagnóza a nutričné intervencie, uzdravenie a fázy liečby, psychoedukácia, mindset PPP a Hlas PPP, práca s telom a pod.)
"Usmenenie pre prácu s klientmi v nutričnom poradenstve - športovci a profesionálni športovci"

Tento projekt bol podporený z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávania a mládeže.

chutzit

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore