fbpx

Chuť žiť

 

Chuť žiť predstavuje PPPomáhajúcu platformu: Online kurzy určené na prevenciu a edukáciu o poruchách príjmu potravy

webinare.chutzit

Rodičia, odborníci, ale najmä ľudia s poruchami príjmu potravy (PPP) už majú svoj bezpečný online priestor bez mýtov a hoaxov o výžive a PPP. Vznikla prvá “PPPomáhajúca” platforma špecializovaná na edukáciu o poruchách príjmu potravy na Slovensku. 

Víziou platformy je vytvoriť bezpečný online priestor, ktorý neustále prináša dostupnú edukáciu, osvetu a prevenciu v oblasti porúch príjmu potravy. Jej cieľom je slúžiť nielen ľuďom s týmto ochorením, ale aj ich rodinám, odborníkom a širokej laickej verejnosti. Platforma vznikla vďaka podpore z fondu SK NIC. 

Online kurzy, ktoré pomáhajú

PPPomáhajúca platforma vznikla s cieľom vytvoriť online priestor s komplexným vzdelávacím a podporným obsahom, ktorý je dostupný pre ľudí bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Jej výhodou je priblíženie odborných informácií bez potreby dlho čakať na na termíny u zaneprázdnených odborníkov.

V rámci PPPomáhajúcej platformy nájdu ľudia s PPP, rodičia, odborníci aj široká verejnosť bohatý obsah, ktorý je cieľovým skupinám prispôsobený a zameraný na prevenciu, osvetu a edukáciu. Všetky edukatívne webináre sú tvorené skúsenými odborníkmi a odborníčkami. Obsah nenahrádza odbornú starostlivosť, ale sprostredkováva overené informácie. 

Skutočné príbehy ľudí, ktorým sa podarilo vyliečiť

Okrem online kurzov, ktoré sa zameriavajú na zrozumiteľne podané vzdelávanie v oblasti výživy od nutričnej špecialistky Ing. Tatiany Kyseľovej, či usmernenia pre rodičov v podaní psychiatričky MUDr. Martiny Paulinyovej, sú na platforme zverejnené aj skutočné príbehy mladých žien aj mužov, ktorí sa z PPP vyliečili. Majú slúžiť ako nádej a podpora pre ľudí v liečbe z PPP, ktorí vo svojom blízkom okolí často takéhoto človeka nepoznajú. Svoj príbeh porozprávala napríklad 29-ročná Lucia, ktorá sa liečila z bulímie a slovenský ultramaratónec Juraj, ktorý si prešiel anorexiou. 

Projekt Chuť žiť, ktorý stojí za touto inovatívnou platformou, sa zaoberá problematikou PPP už dlhodobo. Svoje aktivity zameriavajú na prevenciu, liečbu, osvetu a destigmatizáciu porúch príjmu potravy, pričom online platformu považujú za nový, moderný spôsob ako sprístupniť edukáciu pre širokú verejnosť.

Ambíciou Chuť žiť je obsah na platforme rozširovať a pridávať postupne viac edukatívneho materiálu. Cieľom je obsah prispôsobovať aktuálnym potrebám tak, aby sa zabezpečil prísun odborných a dostupných informácií pre tých, ktorí to potrebujú. Viac informácií nájdete na stránke: www.webinare.chutzit.sk

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore