fbpx

Chuť žiť

 

Naše programy

Naše programy pomoci sú tvorené špičkovými odborníkmi na poruchy príjmu potravy a ľuďmi s osobnou skúsenosťou. Slúžia na dlhodobú podporu v liečbe, ale aj ako prvý kontakt, keď sa rozhodnete vyhľadať pomoc. Väčšina prebieha v oboch formách – online aj naživo, sú teda dostupné pre ľudí zo všetkých kútov Slovenska.

chut-zit

Linka Chuť žiť

Bezplatná poradenská linka zameraná
na poruchy príjmu potravy, a témy spojené
s telom, jedlom, sebaprijatím
a bodyshamingom.

chut-zit

Mailová poradňa

Poradenstvo zamerané na poruchy príjmu potravy. Odpovedáme do 48 hodín.
chut-zit

Nutričný program

Dlhodobé nutričné poradenstvo v minimálnom trvaní 1 mesiac s cieľom nastaviť a stabilizovať stravovací režim u ľudí, ktorí sa liečia na poruchy príjmu potravy. Program zahŕňa niekoľko konzultácií mesačne a dostupnosť nutričného špecialistu počas trvania programu aj mimo bežných konzultácií. Táto forma nutričnej terapie je dôležitou súčasťou komplexnej liečby PPP.

chut-zit

Nutričné konzultácie

Jednorazová konzultácia s nutričnou špecialistkou pre všetkých, čo sa trápia s jedlom, alebo priamo s poruchami príjmu potravy, alebo sa potrebujú poradiť ohľadom stravovania svojho dieťaťa. 
chut-zit

Dlhodobé psychologické poradenstvo

Dlhodobé špecializované psychologické poradenstvo (sedenia) so psychologičkou, ktoré je zamerané na liečbu porúch príjmu potravy u detí aj dospelých. 

chut-zit

Psychologické konzultácie

Pripravujeme
chut-zit

Online stacionáre

Stacionáre – bezplatné online podporné skupiny pre ľudí s poruchami príjmu potravy a pre rodičov detí s poruchami príjmu potravy – bez ohľadu na vek a pohlavie. 

chut-zit

Liečebno-vzdelávací program

3-mesačný intenzívny liečebno-vzdelávací program pre ľudí s poruchami príjmu potravy. Obsahuje 12 workshopov
na rôzne témy, ktoré vedú
k pochopeniu ako ochorenia,
tak aj samého seba, s cieľom podporiť liečbu v domácom prostredí.

chut-zit

Terapeutická skupina

Terapeutický proces v uzavretej skupine pod vedením skúsenej odborníčky. Skupina sa stratáva dvakrát mesačne osobne v Bratislave. 

chut-zit

Multidisciplinárny program

Komplexný program, kde s ľuďmi a rodinami s poruchami príjmu potravy pracuje na dlhodobej báze celý tím odborníkov (psychologička, nutričná špecialistka a peer konzultantka).

chut-zit

Komunitný priestor

Priestor pre ľudí s PPP a ich blízkych v Bratislave, kde prebiehajú podporné aj edukačné aktivity, ale aj spoločné stolovanie, hranie hier, oddych či knižnica. Otvorené pondelok až štvrtok medzi 15:30 až 19:30.

chut-zit

Podporné skupiny v Bratislave

Podporné skupiny sú uzavreté skupiny ľudí s PPP alebo rodičov s PPP, ktorí sa naživoo v Bratislave pravidelne stretávajú vo frekvencii 2x mesačne pod vedením psychologičky. Program obsahuje 5 stretnutí.

Návrat hore