fbpx
chut-zit

Terapeutická skupina pre ľudí s poruchami príjmu potravy

Terapeutická skupina je uzavretá skupina ľudí s poruchami príjmu potravy, ktorá sa stretáva v pravidelnej frekvencii pod vedením skúsenej terapeutky. Skupina funguje v Bratislave.

Skupiny sú určené pre ľudí nad 18 rokov s ťažkosťami na spektre PPP (od anorexie a bulímie cez diagnózu záchvatového prejedania až po narušený vzťah k jedlu), ktorí sa snažia uzdraviť a sú motivovaní pre zmenu. 

Priebeh skupiny je štruktúrovaný a okrem vzájomného zdieľania a podpory dynamiky vzťahov v skupine zažijú účastníci a účastníčky aj terapeutické vedenie a rôzne cvičenia. 

Cieľom skupiny je viesť účastníkov a účastníčky k porozumeniu svojho správania, k sebaobjavovaniu, podporiť vnímanie vlastnej sebahodnoty, silných stránok a schopností žiť plnohodnotný, kvalitný život v uzdravení.

Ako skupina prebieha?

Pre fungovanie terapeutickej skupiny je kľúčová pravidelnosť, podobne ako pri individuálnej terapii. 

V súčasnosti realizujeme 2 terapeutické skupiny – jedna pokračuje od roku 2022 pod vedením psychiatričky a terapeutky Magdy Frecer. Druhú skupinu aktuálne pripravujeme. Registráciu spustíme v priebehu februára a začiatok skupiny odhadujeme od 1.3.2023.

Podmienkou vstupu do skupiny je vyplnenie registračného formulára, podpísanie zmluvy o poskytnutí služby a uhradenie nákladov. 

Poskytovaný program nenahrádza zdravotnú starostlivosť v zdravotníckom zariadení, nakoľko nie sme poskytovateľom zdravotnej starostlivosti podľa zákona č. 578/2004 Z.z. 

chut-zit
MUDr. Magda Frecer
chut-zit
XXX

CENNÍK terapeutickej skupiny

Snažíme sa byť dostupní a zároveň fungovať udržateľne a poskytovať odborne vysoko kvalitné služby. Výšku poplatku za skupinu nájdete v cenníku nižšie. Upozorňujeme, že momentálne nemáme zdroje na pokrytie nákladov spojených s touto službou, preto program poskytujeme iba vo forme plne hradenej varianty.

Ako sa prihlásiť?

Registráciu otvoríme čoskoro. Zatiaľ môžete vyplniť formulár s vyjadrením nezáväzného záujmu o účasť na skupine. Budeme vás prednostne kontaktovať, keď otvoríme registráciu. V prípade otázok nás kontaktujte na email: kontakt@chutzit.sk.

Scroll to Top