fbpx

Chuť žiť

 

Naši partneri

Naše aktivity fungujú vďaka finančnej, časovej aj materiálnej podpore našich partnerov z oblasti štátu, nadnárodných inštitúcií, firiem, nadácií a darov od fyzických aj právnických osôb. Tieto partnerstvá vnímame ako vzájomnú spoluprácu, cez ktorú nielen dokážeme poskytnúť pomoc priamo tam, kde ju potrebujú, ale aj vytvárať vzájomne prospešné osvetové, komunikačné a vzdelávacie projekty, ktoré znásobujú pozitívny dopad na širokú verejnosť. 

Ďakujeme všetkým naším partnerom za spoluprácu ❤️ 

Nadácie a firmy

Nadácia Tesco je hlavným partnerom našich programov nutričného poradenstva od roku 2022. Spoločne podporujeme deti a mládež k zdravému životnému štýlu. 

Beiersdorf venoval v roku 2023 finančný dar na podporu aktivít nášho občianskeho združenia. Financie boli využité na poskytovanie multidisciplinárneho programu.

dm drogerie markt v rokoch 2023 a 2024 podopruje naše aktivity psychologického poradenstva a edukácie v oblasti body imidžu a psychického zdravia u dievčat a žien.

Kooperativa venovala finančný dar na fungovanie multidisciplinárneho programu v roku 2024. 

Nadácia Markíza venovala finančný dar na fungovanie multidisciplinárneho programu v roku 2024. 

Spoločne s GymBeam sme vytvorili podcast Zdravá miera aj kampaň Zdravé limity zacielenú na prevenciu porúch príjmu potravy medzi športovcami. Venovali nám 1 % z dane na fungovanie našich aktivít.

O2 Férová Nadácia je od roku 2020 partnerom našich preventívnych aktivít a jedným z hlavných partnerov prevádzkovania linky pomoci Chuť žiť.

O2 Business Services bezodplatne poskytuje bezplatné číslo 0800 221 080, server a sieť na prevádzkovanie Linky pomoci Chuť žiť. 

Spoločnosť pre skladovanie a.s. poskytla v rokoch 2021 a 2022 finančný dar na aktivity práce s mládežou a poskytovanie psychologického a nutričného pradenstva.

Nadácia Pontis podporila v programe Impact Lab náš projet „PPPrevencia na školách“ zameraný na zvyšovanie kompetencií a zručností školských psychológov.

Fond SK-NIC spravovaný Nadáciou Pontis v roku 2023 podporil náš projekt „PPPlatforma“ na tvorbu online vzdelávacej platformy.

Nadácia Slovenskej sporiteľne podporila v rokoch 2023 a 2024 aktivity občianskeho združenia v poskytovaní psychologického poradenstva a zabezpečenia hardvérového vybavenia.

Nadácia Swiss Re poskytla dobrovoľnícku pomoc zamestnancov a finančný príspevok na rekonštrukciu Centra Chuť žiť v Bratislave. 

Janssen v rokoch 2021 a 2022 poskytol finančný dar na podporu linky pomoci a psychologického poradenstva. Finančne podporil aj vydanie brožúry Deti v digitálnom svete.

Servier Slovensko poskytla finančný dar v roku 2021 na poskytovanie odborného poradensta. 

Agentúra Slovák&Friends poskytuje probono marketingové a PR služby na podporu projektu Chuť žiť. 

Zamestnanci PwC v internej súťaži vyhrali finančný dar, ktorý sa rozhodli venovať projektu Chuť žiť na aktivity pomoci ľuďom a rodinám s poruchami príjmu potravy.

Nadácia pre deti Slovenska podporila v rokoch 2021 a 2022 cez grantové programy realizáciu workshopov prevencie na školách a odbornú pomoc (Hodina deťom 2021, Deti v bezpečí 2022).  

UniCredit Bank podporil v roku 2023 cez zamestnanecký GiftMatching program finančným darom naše vzdelávacie aktivity.

Dove usporiadalo v rokoch 2019, 2020 a 2021 finančnú zbierku na Medzinárodný deň dievčat z predaja výrobkov. Finančný dar bol venovaný na naše aktivity.

V roku 2018 Nadácia SPP zdvojnásobila príspevky v našej úplne prvej crowdfundingovej kampani a umožnila nám cestovať s workshopmi prevencie po Slovensku.

Wink&Nod nám darovali časový fond vo výške 21 hodín na profesionálne IT práce úpravy webstránky PPPlatformy.

Websupport poskytuje bezplatný The Hosting na prevádzku webstránky chutzit.sk

Albatros Media, Vydavateľstvo Absynt a Vydavateľstvo Npress venovali knihy do knižnice Centra Chuť žiť v rokoch 2022 a 2023.

Spoločnosť Vacuumlabs nás v roku 2022 podporila materiálnou pomocou vo forme notebooku. 

Štátne subjekty a nadnárodné inštitúcie

Ministerstvo školstva podporuje naše aktivity v oblasti poskytovania priamej pomoci, vzdelávania a prevencie v rámci Dotačnej schémy na podporu a rozvoj práce s mládežou v tematickej oblasti Linky pomoci.

Európsky sociálny fond a Európsky fond regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje finančne podporilo projekt „Chuť žiť“, ktorý zahŕňal aktivity multidisciplinárneho programu a komunitného centra v rokoch 2022 až 2023.

Európska komisia cez program Erasmus+ podporil dva medzinárodné, vzdelávacie projekty v spolupráci s organizáciami Centrum Anabell a Nevypusť duši z Českej republiky. V projektoch sme sa venovali peer konzultantom a prevenčným workshopom na školách. 

Ministerstvo spravodlivosti SR podporilo cez dotačnú schému zameranú na podporu a ochranu ľudských práv a slobôd v rokoch 2021 a 2022 projekty zamerané na edukáciu o rodových stereotypoch a rodovo-podmienenom násilí. 

S Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny sme spolupracovali v rámci pracovnej skupiny zameranej na tvorbu štandardov pre linky pomoci a v rámci čerpania NFP v Operačnom programe ľudské zdroje 2022/2023. 

Mesto Bratislava od roku 2021 podporilo viacero našich projektov z dotačnej schémy Bratislava pre všetkých. Podpora sa týkala predovšetkým poskytovania poradenstva a prevencie pre deti a rodiny v ohrození. 

Nadácia mesta Bratislavy podporila fungovanie nášho komunitného centra v rokoch 2022 a 2023 cez dotačnú schému Komunitné priestory. 

Bratislavský kraj nás od roku 2022 podporil z dotácie BSK v oblasti mládeže. Z dotačnej schémy sme organizovali workshopy na školách a poskytovali pomoc cez linku pomoci a psychologické poradenstvo.

S Národným inštitútom vzdelávania a mládeže spolupracujeme v rámci realizácie projektov z programov ako Erasmus+ alebo dotácií v oblasti mládeže Ministerstva školstva SR.

V roku 2021 sme vďaka dotačnej schéme Bratislava-Staré mesto vytvorili 4 epizódy Podcastu Chuť žiť a zakúpili pomôcky potrebné na jeho tvorbu.

Odborné organizácie a inštitúcie

Nižšie uvádzame odborné organizácie a inštitúcie, s ktorými sme mali alebo máme prebiehajúcu spoluprácu alebo dlhodobé partnerstvo. Spolupráca spočíva v spoločných aktivitách, projektoch, vzdelávaniach, výmeny know-how či vo vzájomnej podpore. 

Návrat hore