fbpx

Chuť žiť

 

Komplexný multidisciplinárny program

pre ľudí s poruchami príjmu potravy a ich blízkych

Toto je archívna stránka pre projekt „Chuť žiť“ komplexného multidisciplinárneho programu realizovaného vďaka EŠF a Operačnému programu ľudské zdroje v rokoch 2022 – 2023. 

Multidisciplinárny program pokračuje vďaka podpore našich partnerov ako samostatný program. Viac informácií a registračný formulár nájdete tu:

Ako prebiehal projekt?

V rámci tohto programu vám poskytneme podporu tímu odborníkov z rôznych profesií, ktorý vás bude sprevádzať na ceste k uzdraveniu. Počas 6 mesiacov budete môcť čerpať podporu psychologičky, nutričnej špecialistky, peer konzultantky a case manažérky (sociálnej pracovníčky), ktorá pre vás, okrem iného, bude styčnou a kontaktnou osobou pre všetky organizačné záležitosti.   

Okrem samotného tímu pre vás bude k dispozícii aj komunitný priestor, ktorý bude fungovať od pondelka do štvrtka medzi 15:30 do 19:30. Do tohto klubu môžete chodiť pravidelne po škole alebo práci a účastniť sa rôznych skupinových aktivít, najesť sa v podpornom prostredí a rozvíjať svoje záujmy, často potlačené do úzadia samotným ochorením.

Aké boli úlohy jednotlivých odborníkov a služieb?

V rámci programu budete môcť čerpať poradenstvo a podporu od:

  • psychologičky, s ktorou pôjdete to hĺbky svojho prežívania
  • nutričnej špecialistky, s ktorou budete pracovať na obnovení prirodzeného a dostatočného stravovania, zdravého vzťahu k jedlu a na slobode v stravovaní
  • peer konzultantky, osoby uzdravenej z PPP, ktorá zdieľa podobnú skúsenosť ako máte vy, a ktorá vás bude podporovať na ceste k uzdraveniu
  • case manažérky – sociálnej pracovníčky, ktorá zastreší všetky organizačné aj administratívne náležitosti a bude vám vedieť poskytnúť aj sociálne poradenstvo
  • komunity, ktorú nájdete každé poobedie (pondelok až štvrtok) v klube v našom centre

Kto sa mohol programu účastniť?

Program je určený pre ľudí s ochorením na spektre porúch príjmu potravy (od mentálnej anorexie, bulímie až po diagnózu záchvatového prejedania, atypické formy, nešpecifické PPP a iné). Oficiálna diagnóza nie je podmienkou. Programu sa môže účastniť aj rodina a iné blízke osoby klienta (napr. partner, atď.). 

Nakoľko je pre efektivitu programu potrebné stretávať sa aj osobne, podmienkou vstupu do služby je možnosť dochádzať do Bratislavy vo frekvencii aspoň raz týždenne. Z podstaty projektu, ktorý túto službu financuje, sa teda jedná o ľudí a rodiny, ktoré žijú na území Bratislavského, Trnavského alebo Nitrianskeho kraja.

Podmienkou účasti v programe je tiež spolupráca so všetkými odborníčkami v rámci tímu (teda čerpanie psychologického poradenstva, nutričného poradenstva aj peer podpory), pre zabezpečenie čo najväčšieho pozitívneho dopadu služby. 

Účasť na komunitných aktivitách je dobrovoľná, nie je podmienkou vstupu do programu (aj keď dochádzanie do komunity odporúčame).

Prečítajte si evaluačnú správu od odbornej hodnotiteľky programu:

Názov projektu:Chuť žiť
Typ projektu:Dopytovo-orientovaný projekt
Trvanie projektu:júl 2022 – november 2023
Výška príspevku:187 591,60 €
Návrat hore