Spýtaj sa sama seba, či si skutočne šťastná

Meno, výzor a vek teraz nie sú dôležité. Záleží na tom, o čo sa chcem s tebou podeliť.

Viem, ako sa cítiš. Môžem si to dovoliť povedať, lebo niečím takým si prechádzam. Je to už lepšie. Netvrdím, že som úplne z toho vonku, no je to podstatne lepšie.

unsplash.com

Tvoj život sa zredukoval na centimetre, gramy, kalórie. Jedlo z taniera mizne bohviekam a cviky pribúdajú. Hlas v hlave ti hovorí: „Aj tá bobuľka hrozna je príliš.“ Potajomky otvoríš okno a vyhodíš to von. (Aké mazané! Niekde sa to tam určite stratí. Nikto na nič nepríde.) Máš pocit, že si zapadla do začarovaného kruhu. Stereotyp, z ktorého niet úniku. Aby toho nebolo málo, už aj rodičia a okolie si začína všímať, že niečo nie je v poriadku. Majú strach. A ty tiež.

Hovoríš, že je to Zdravý životný štýl.

Spýtaj sa však teraz zásadnú otázku: Som šťastná? Myslím skutočne šťastná. Nie to krátkodobé šťastie, keď som si odoprela hento či tamto, či zacvičila si o hodinu naviac. Nachvíľu sa cítiš dobre, no vzápätí sa opäť cítiš mizerne.

No nemusíš!!!

Zdroj: Unsplash.com

Život je príliš krátky na to, aby si sa zaoberala takýmito malichernosťami. (S PPP je život ešte kratší, hoci tebe pri rutinnom spôsobe života príde každá sekunda ako večnosť.) Teraz tu nepíšem o tom, kto by mal mať aký zmysel života, čo by mal robiť atď. Chcem len poukázať na to, že je veľa iných ciest, ako môžeš dosiahnuť svoje ciele a byť šťastná. Čas je vzácny a je iba na tebe, ako s ním naložíš. Je rozumnejšie ho investovať do kvalitne stráveného času so svojimi najbližšími, venovať sa aktivitám, ktoré ťa napĺňajú (kreslenie, čítanie, hra na hudobný nástroj, cvičenie – samozrejme, že v rozumnej miere), spoznávať nové miesta, nových ľudí, mať zážitky a deliť sa o ne s ostatnými. Dôležité je posunúť sa ďalej. Nebýva to ľahké. Dejú sa pekné aj nepekné veci, no dôležité je posunúť sa. Iba tak dokážeš byť o niečo silnejšia, múdrejšia a odolnejšia. Bez ohľadu na to, aký veľký alebo malý krok spravíš, sprav ten krok. Život máš vo vlastných rukách.

Viem a verím, že tvoje hodnoty sa časom zmenia a toto súčasné zmýšľanie bude na ústupe. Je to dlhý proces, no ty to dokážeš!

Nikola

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien