22. marca 2021

Pravidelné psychologické poradenstvo

Pravidelné psychologické poradenstvo

Aby bol psychológ, ktorý vie pracovať s poruchami príjmu potravy, dostupný pre každého. 

 

Čo je to psychologické poradenstvo?

Psychologické poradenstvo je balíček desiatich špecializovaných sedení zameraných na poruchy príjmu potravy s našou psychologičkou Mgr. Alicou Hideghéty. Sedenia prebiehajú online (cez ZOOM) alebo osobne v priestoroch na Bajkalskej 45 v Bratislave. 

Psychologička Alica Hideghéty

Pre koho je poradenstvo určené? 

Táto služba je určená výlučne pacientom s poruchami príjmu potravy (anorexia, bulímia, záchvatové prejedanie…), ktorí hľadajú dlhodobú psychologickú pomoc. Sedenia môže absolvovať aj dieťa/mladý dospelý pod 18 rokov, pred vstupom sa však podpisuje zmluva, ktorú musí podpísať zákonný zástupca. Poradenstvo je zamerané na problém s PPP – môžete si byť istý, že dostanete podporu, prijatie a pomoc, ktorú potrebujete v rámci 10 sedení. 

Ak je to čo i len trochu možné a potrebné, radi do sedení zapojíme aj vašu rodinu alebo blízke okolie. Našou jedinou snahou je pomôcť vám zvládnuť chorobu v domácom, bezpečnom prostredí, a viesť kvalitný a plnohodnotný život.

Odporúčame, aby ste popri poradenstve využili aj naše ďalšie podporné služby a tiež navštevovali psychiatra.

 

Aká je cena poradenstva?

Cieľom tejto služby je spraviť psychologické poradenstvo v oblasti PPP kvalitným a finančne dostupným. Od 9.6.2021 máme niekoľko cenových nastavení, aby si službu mohol dovoliť naozaj každý.

Ľudia, ktorí si nemôžu z finančných dôvodov dovoliť psychológa, sa v rámci tohto programu môžu uchádzať o pokrytie nákladov zo strany občianskeho združenia (OZtko pokryje náklady na 10 sedení). Možné je taktiež spolufinancovanie alebo plné hradenie nakladov. Bez ohľadu na to, ktorú formu si vyberiete, služba pre nás nie je zisková, iba sa spolupodieľate na pokrytí nákladov. 

Pri rozhodovaní prosím, zvážte, že spolufinancovanie je pre naše dlhodobé fungovanie takmer nevyhnutné. Sedenia v plnej výške uhrádzame ľuďom, ktorí sú v ekonomicky náročnej situácii a takúto formu pomoci by si nevedli inak dovoliť.  

Program sa ponúka vo forme balíčka 10 sedení (aby mala intervencia zmysel). Cena sa uhrádza vopred, slúži aj ako depozit.

cenník platný od 9.6.2021

 

Ako sa objednať?

Pokiaľ máte o pravidelné psychologické poradenstvo záujem, zavolajte prosím našej koordinátorke Katke +421948872398 alebo nám napíšte na edislovensko@gmail.comKatka si s vami prejde potrebné informácie a následne vás prepojí so psychologičkou. 

 

Podmienky a depozit 

Pred prvým sedením sa podpisuje zmluva o spolupráci, na základe ktorej sa uhradí vratný depozit vo výške 25 eur. Depozit bude vrátený späť klientovi po absolvovaní všetých 10 sedení. Depozit sa uhrádza iba v prípade, že naše občianske združenie pokrýva kompletné náklady za psychologické sedenia. Pokiaľ sa teda podieľate na pokrytí nákladov hoci aj v najnižšej cenovej relácii, depozit nehradíte.

Prečo sme sa rozhodli pre depozit?

Bezplatné programy si môže dovoliť každý bez toho, aby do nich investoval svoje peniažky a snahu. Zažili sme, že sa klient napriek dohodnutému stretnutiu viac neozval, prípadne opakovane neprišiel (a ani nedal vedieť, že nepríde) na dohodnuté stretnutie, kvôli čomu prepadával čas našich odborníkov, ktorý sme spolu s nákladmi mohli investovať do iného človeka, čo potreboval pomoc. S depozitom nie sú spájané žiadne „malé písmenká“. Jedná sa len o zálohovú platbu, ktorá bude vrátená buď po skončení 10 sedení alebo na základe písomnej dohody počas trvania programu.

 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien