15. októbra 2018

O projekte

 

Chuť žiť šíri prevenciu, pomoc a edukáciu v problematike porúch príjmu potravy (PPP). Venuje sa štyrom kategóriám: verejnosti, tínedžerom, rodičom a športovcom. Jeho poslaním je zvýšiť informovanosť, šíriť prevenciu a zlepšovať liečbu PPP na celom Slovensku.

 

Naše ciele

1, Dopomôcť k zlepšeniu liečebného systému PPP na Slovensku podľa britskéj Maudsley metódy postavenej na rodinnej terapii, denných stacionároch a ambulantnej a komunitnej psychiatrii (odklon od hospitalizácii v prípade, že nie sú nevyhnutné) vrátane edukácie odborníkov

2, Vytvoriť efektívnu záchrannú sieť pomoci v teréne aj online prostredí

3, Zjednotiť prevenčné postupy v oblasti porúch príjmu potravy na európskej úrovni

4, Vytvoriť program zdravého životného štýlu pre deti a mládež, ktoré nezvyšujú incidenciu porúch príjmu potravy

5, Plošne destigmatizovať ochorenia v skupine PPP a ich komorbidity

6, Znížiť na Slovensku počet pacientov s PPP

7, Vytvoriť akreditované vzdelávanie pre trénerov a dopomôcť k zníženiu incidencie PPP u nielen profesionálnych športovcov a športujúcej mládeže

8, Sprostredkovávať nízkonákladové až bezplatné podporné programy pri liečbe PPP

 

Projekt taktiež poskytuje možnosť dobrovoľnej realizácie v rámci tímu Chuť žiť. Dobrovoľníci z celého Slovenska bez ohľadu na vek sa môžu zapojiť do projektu a rozvíjať svoje zručnosti. Valentína sa snaží dávať priestor na vlastné iniciatívy a zabezpečiť, aby s projektom rástli aj členovia.  

 

Projekt Chuť žiť bol založený Valentínou Sedilekovou na základe osobnej skúsenosti s PPP. Funguje aj vďaka pomoci partnerov, grantov a finančných darov. 

Viac o našom tíme nájdete v sekcii: www.chutzit.sk/nas-tim

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien