fbpx

Chuť žiť

 

Vydávame novú publikáciu: Metodika pre prácu s poruchami príjmu potravy v školskom prostredí

PPP majú stúpajúcu tendenciu a vnímame, že pedagogický personál, školskí psychológovia a iní odborní zamestnanci školy či pracovníci s mládežou majú výnimočnú príležitosť systematicky pozorovať žiakov v prostredí, kde trávia väčšinu svojho času. Vďaka tomu je možná včasná identifikácia signálov, ktoré by mohli poukazovať na zhoršenie psychického a/alebo fyzického zdravia. Niektoré zmeny v správaní a prežívaní sa môžu odrážať v poklese výkonnosti, izolovaní sa od kolektívu alebo vo výkyvoch nálad.

Vytvorili sme preto metodickú príručku aj užitočné plagáty, ktoré si môžete bezplatne stiahnuť na tejto podstránke.

V rámci tejto metodickej príručky je naším cieľom pomôcť ľuďom, ktorí pracujú v školskom prostredí, v identifikácií tých signálov, ktoré by mohli naznačovať prítomnosť porúch príjmu potravy alebo narušeného vzťahu k jedlu u detí a mládeže.

V metodike predstavíme možnosti, akými sa dá s touto problematikou pracovať v rámci prevencie, a aké sú užitočné kroky v rámci intervencie a individuálnej podpory žiaka/žiačky a jeho zákonných zástupcov.

Veríme, že ak školy či iné inštitúcie a organizácie venujúce sa mladým implementujú preventívne opatrenia a cielené intervencie popísané v metodike, dokážeme pre mládež vytvoriť bezpečný priestor, v ktorom sa budú môcť optimálne rozvíjať a budú mať istotu, že sa majú na koho v prípade potreby obrátiť.

metodicka prirucka pre pracu s poruchami prijmu potravy v skolskom prostredi

Plagáty na stiahnutie

Neváhajte sa s nami poradiť

Naša bezplatná linka 0800 221 080 a mail je tu nielen pre ľudí, ktorí majú podozrenie na PPP alebo sa z ochorenia aktívne liečia, ale aj pre rodičov a ďalších dôležitých dospelých (napr. školské psychologičky, učitelia, trénerky…). Pokiaľ máte vo svojom okolí človeka s PPP a chcete svoj postup s nami odkonzultovať, radi tu budeme pre vás.

Linka pomoci Chuť žiť

Tento projekt bol podporený z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu
v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávania a mládeže.

chutzit

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore