fbpx

Chuť žiť

 

Komunita: priestor zatvárame, niektoré aktivity budú pokračovať

Komunita je dostupný nízkoprahový priestor pre ľudí s poruchami príjmu potravy, ženy aj mužov, bez ohľadu na vek, a ich blízkych. Otvorený je každý týždeň od pondelka do štvrtka v poobedných hodinách. V komunite môžu návštevníci a návštevníčky nájsť množstvo vzdelávacích či terapeutických aktivít, ale aj bezpečný priestor na jedenie, spoznanie nových ľudí, rozvíjanie svojich záujmov a trávenie voľného času. 

Komunita je o

Komunitný priestor vznikol vďaka projektu „Chuť žiť“ podporeného z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje od júla 2022 do novembra 2023. So skončením projektu uzatvárame aj náš komunitný priestor. Budeme sa však snažiť o zachovanie niektorých aktivít, ktoré boli pre návštevníkov a návštevníčky veľkým prínosom – napríklad podporné skupiny. Viac informácií o ich ďalšom fungovaní nájdete na linku nižšie.

Čím žila komunita?

Komunita bola jedným z našich veľkých projektov a radi by sme v stručnosti zhrnuli jej fungovanie. V komunite prebiehalo viacero variabilných typov aktivít, napríklad:

  • podporné skupiny
  • tvorivé dielne
  • besedy so zaujímavými osobnosťami
  • spoločné stolovanie
  • workshopy
  • tanečno-pohybová terapia

 

Okrem toho bola k dispozícii skriňa so spoločenskými hrami a knižnica plná kníh darovaných od vydavateľstiev ako Albatros media, Absynt, Ikar aj Denník N, za čo im veľmi pekne ďakujeme! 

"Komunita je pre mňa priestor, kde sa môžem bezpečne niekomu zveriť o svojich myšlienkach, radostiach aj o trápení. Najviac sa mi páčila tvorivá dielňa, kde sme mohli vytvárať a pritom sa vzájomne rozprávať a radiť si. Aj podporné skupiny sa mi veľmi páčili, cítila som sa tam veľmi pochopená."
chutzit
účastníčka

Na workshopoch pod vedením psychologičiek a komunitnej pracovníčky sa návštevníčky a návštevníci, najčastejšie dievčatá a ženy do 30 rokov, učili o tom, ako zvládať stres, ako porozumieť kognitívnym skresleniam, či ako môžeme nahliadať na svoje telo a budovať pozitívny body image. Na aktivitách spojených so spoločenskými hrami či priamo na podporných skupinách si zdieľali svoje skúsenosti a vzájomne sa podporovali v liečbe porúch príjmu potravy. Sieťovali sa nielen mladí ľudia, ale aj ich rodičia a dospelí, ktorých sa problém dotýka. 

Zorganizovali sme aj niekoľko besied, na ktoré prijali pozvanie napríklad komička Simona Salátová, copywriterka a hudobníčka Valéria Frázová, psychologička Jana Zemandl či speváčka Katka Koščová. V rámci komunitného programu sme zorganizovali aj niekoľko „nutričných Q&A“, kde naše odborníčky z multidisciplinárneho tímu okrem výživnej prednášky odpovedali na najrôznejšie otázky publika. V spolupráci s OZ Arts for Therapy sme pripravili aj niekoľko stretnutí tanečno-pohybovej terapie. 

ľudí navštívilo našu komunitu
0 +

Napriek tomu, že komunitný priestor nebude otvorený 4-krát do týždňa, je naším cieľom zachovať aktivity, u ktorých sme vnímali najväčší prínos. Podporné skupiny, besedy aj niektoré workshopy tak plánujeme organizovať aj v roku 2024. Nenechajte si ujsť ďalšie informácie a zostaňte s nami v kontakte cez odber newslettra, ktorý nájdete naspodku webstránky.

Partneri komunitného priestoru

chutzit
chutzit
Názov projektu:Chuť žiť
Typ projektu:Dopytovo-orientovaný projekt
Trvanie projektu:júl 2022 – november 2023
Výška príspevku:187 591,60 €

Tento program sa realizoval vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore